Sázíme stromy, a co bude dál?

Chtěla bych se s vámi podělit o radost z výsadby stromů – jeřábů kolem našich cest (Lešná – Vysoká, Jasenice) a v areálu mateřské školy. Byla to radostná práce. Nejvíce mne oslovilo, když jsme spolu s dětmi vedli rozhovor o tom, že kolem stromků, které nyní jako proutek s několika výhonky vkládají do jámy a přivazují ke kůlu, budou chodit někdy se svými dětmi, vnuky…

A to mne vedlo k zamyšlení nad vyvážeností péče o přírodu a životního prostředí kolem nás. Jaké to bude v okolí Lešné za 10, 20, 50 let? Stromy i děti dorostou do své dospělosti, ale jak se jim zde bude žít? Jaký pohled se jim naskytne, když si budou chtít odpočinout ve stínu jeřábů?

Na jednu stranu mne těší, že se lidé zajímají, jak kolem sebe něco zlepšit, ale mám velké obavy z nových záměrů využití průmyslové zóny, o kterých jsem se dočetla na webových stránkách obce. Kolik dalších nových továren, skladů a nových silnic přibude kolem nás? Stromy jeřábů jsou možná odolné vůči vzrůstajícímu znečištění, ale co my lidé? Zamysleme se nad tím, zda je v současné době stále důležité vytváření pracovních míst na úkor zhoršování již tak křeh rovnováhy zatíženého životního prostředí.

Přeji nám moudrost při nelehkém rozhodování a děkuji všem, kteří se jakkoliv podílejí na obnově a zlepšení životního prostředí na Lešensku.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.